VII NIEDZIELA ZWYKŁA 23.02.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - VII NIEDZIELA ZWyKŁA - 23.02.2020

Bądźcie więc wy doskonali,
jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski”

Jezus znosi prawo odwetu, zastępując je prawem miłości. Poprzez rezygnację z własnych (nawet słusznych) praw i pragnienie dobra drugiej osoby, uczeń Jezusa może przyczynić się do jej nawrócenia i zmiany życia. Rezygnując z zemsty i nienawiści, ma jednak prawo do obrony własnej godności i obowiązek zwalczania zła w świecie. Św. Paweł zawarł nowe prawo Jezusa w słowach: „Nie daj się zwyciężać złu, ale zło dobrem zwyciężaj” (Rz 12, 21).

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Przed kościołem będą zbierane ofiary na kwiaty i sprzątanie naszej świątyni. Za każdy dar składam serdeczne Bóg zapłać.
   Dziś alumni Wyższego Seminarium Duchownego w Katowicach rozpoczynają rekolekcje przed święceniami diakonatu. Polecamy ich oraz rekolekcjonistę modlitwie wszystkich wiernych. Święcenia diakonatu odbędą się w naszej archidiecezji w sobotę 29 lutego br.

W Środę Popielcową rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. Msze święte w tym dniu będą o 8.00 i 18.00. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia. Pozostałych wiernych zachęcamy także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości. Przypominamy, że wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Przypominamy także, że Wielki Post jest tzw. czasem zakazanym dla wesel, zabaw i dyskotek.

W czwartek o 18.00 zapraszam na mszę świętą młodzież naszej parafii, a po mszy spotkanie na probostwie.
   W piątek o 17.15 Droga Krzyżowa, na którą zapraszam dorosłych, młodzież i dzieci.
   W piątek o 18.00 msza święta szkolna, na którą zapraszam wszystkie dzieci naszej parafii. O 20.00 adoracja Najświętsazego Sakramentu w ciszy.
   W sobotę o 9.00 zbiórka ministrantów i nowych kandydatów do służby przy ołtarzu, a o 10.00 spotkanie Dzieci Maryi na probostwie. Serdecznie zapraszam.
   Przyszła - I Niedziela Wielkiego Postu jest dniem modlitwy o trzeźwość. O godzinie 16.15 zapraszam na nabożeństwo Gorzkich Żali połączone z kazaniem pasyjnym. Zalecki za zmarłych, których chcemy powierzyć Bożemu Miłosierdziu podczas Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali, można składać w zakrystii.
   Kolekta w przyszłą niedzielę będzie jałmużną postną.
   Zachęcam do lektury prasy religijnej. Jest Gość Niedzielny i Mały Gość dla dzieci i młodzieży.
   Na nadchodzący nowy tydzień niech Bóg obdarzy nas Swoim Błogosławieństwem.

Szczęść Boże.