Parafia Rzymskokatolicka
Podwyższenia Krzyża Świętego
w Gostyni

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela - Odpust Parafialny 19 września 2021
19/09

NIEDZIELA - ODPUST PARAFIALNY

PODWYŻSZENIE KRZYŻA ŚWIĘTEGO  19.09.2021

 

 

Uwielbiamy Cię, Chryste, i błogosławimy Ciebie,
bo przez Krzyż twój święty, świat odkupiłeś.

 

 

Tak, Bóg daje wszystko, aby nas zbawić. W języku biblijnym, ale chyba też w każdym innym, „syn jednorodzony” oznacza po prostu „wszystko”. Miłujący ojciec bardziej bowiem ceni życie jednorodzonego syna, niż własne. Bóg daje więc najwyższą cenę za nasze zbawienie. Dlaczego? Ponieważ jesteśmy dla Niego bezcenni, pomimo naszych grzechów i naszej niewierności. Bóg nie wyrzekł się nas, chociaż my nie raz wyrzekamy się Jego.

 

 

 Dzisiaj w naszym kościele obchodzimy uroczystość odpustową. Suma odpustowa odbędzie się o godzinie 10.00. Serdecznie witam w naszej parafii ks. Grzegorza Węglorza, proboszcza z parafii Matki Bożej Fatimskiej w Katowicach-Piotrowicach, który jest naszym odpustowym kaznodzieją. Dzień odpustu jest związany z możliwością uzyskania daru duchowego jakim jest odpust zupełny czyli darowanie wszystkich kar doczesnych za popełnione grzechy. O godzinie 16.30 Nieszpory odpustowe.
 Po sumie odpustowej od 11.00 do 16.00 zapraszam na nasz festyn parafialny. Będzie możliwość spotkania się wokół naszej altany za kościołem. Nasi przyjaciele z Gostyńca i Starej Chaty przygotowali ciepłe dania. dobre ciasto i napoje. Można złożyć ofiarę, która bedzie pomocą w finansowaniu wycieczek i wyjazdów wakacyjnych i rekolekcyjnych dla dzieci i młodzieży. Będą też zabawy i gry dla dzieci i ciekawe spotkania z Rycerzami. O godzinie 15.00 będzie też możliwość zobaczenia nowego wozu Straży Pożarnej. Serdecznie zapraszam na rodzinne spotkanie.
 W czwartek na mszę o godzinę 18.00 zapraszam młodzież naszej parafii a szczególnie wszystkich kandydatów przygotowujących się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania. Po mszy spotkanie formacyjne.
 W piątek o 18.00 msza św. szkolna, na którą zapraszam wszystkie dzieci naszej parafii. Po mszy spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej.
 Wieczorem w piątek o 20.00 zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu.
 W sobotę o 9.00 zapraszam na spotkanie ministrantów, oraz wszystkich chętnych chłopców do służby przy ołtarzu. O 10.00 zapraszam na spotkanie Dzieci Maryi.
 Z tyłu kościoła jest do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego i Małego Gościa dla dzieci. Do zabrania jest też kolejne wydanie „Dobrej Nowiny”.  Zachęcam do owocnej lektury. Za tydzień w niedzielę będzie możliwość nabycia książki napisanej przez naszego parafianina Ks Proboszcza seniora Teodora Suchonia pt. „Sto uśmiechów św. Teresy”. Książka to zbiór refleksji opowiadących historię życia rodziny Małej Tereski. Książka jest w cenie 40 zł.

 Dom Kultury w Gostyni zaprasza dzisiaj o godzinie 16.00 na Zagrodzie Śląskiej na Festiwal Orkiestr Dętych. Wystąpią trzy orkiestry: Orkiestra Elektrowni Łaziska Tauron, Młodzieżowa Orkiestra Dęta 'Silenzio' z Woli, Orkiestra KWK Bolesław Śmiały. Wydarzenie jest bezpłatne.
 W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii. Po mszy przed kościołem przeprowadzona będzie zbiórka na kwiaty i sprzątanie naszej świątyni.
 Na czas świętowania uroczystości odpustowej i na nadchodzący tydzień niech Bóg obdarzy nas Swoim Błogosławieństwem i pokojem.

 

Szczęść Boże.

 

 

 


 

 

Mądrość Ojców Pustyni

 

W początkach swej drogi przyszedł kiedyś abba Ewagriusz do pewnego starca i rzekł: „Powiedz mi, abba, zbawienną naukę”. Tamten rzekł: „Jeśli przyjdziesz do kogoś, nie mów nic, zanim cię tamten nie zapyta”. Ewagriusz przejęty tymi słowami upadł przed starcem na twarz, przeprosił go i rzekł: „Wierz mi, czytałem wiele kodeksów, lecz takiej nauki nigdzie nie znalazłem”. I odszedł bardzo zbudowany.

UROCZYSTOŚĆ NMP Z PIEKAR - 12 września 2021
12/09

NIEDZIELA  UROCZYSTOŚĆ NMP Z PIEKAR - głównej Patronki archidiecezji - 12.09.2021

 

 

Błogosławiona Matko i nienaruszona Dziewico,

dostojna Królowo świata,wstawiaj się za nami do Boga, który wybrał Ciebie.

 

 

Kiedy pełnimy wolę Boga Ojca jesteśmy blisko Jezusa, bo On jako pierwszy pełni wolę Ojca doskonale. Pełnić Jego wolę zaś oznacza kochać, a przynajmniej, na naszym etapie, uczyć się Miłości. Tak przeżywana bliskość z Jezusem może jest trudna, ale jest czymś wspaniałym dla nas.

 

 

 Dzisiejsza niedziela jest dniem dziękczynienia za tegoroczne plony. O 10.00 sprawowana będzie msza dziękczynna w intencji rolników i ogrodników.   Chcemy na mszy świetej podziękować Panu Bogu i ludziom i prosić o Boże Błogosławieństwo i Bożą opiekę na ten trudny czas.
  W dzisiejszą niedzielę obchodzimy także Uroczystość NMP Piekarskiej, głównej patronki archidiecezji.
  Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Po mszy św. przed kościołem przeprowadzona zostanie zbiórka na pomoc materialną dla cierpiącego ludu afgańskiego.
  W poniedziałek 13 września Dzień Fatimski. O 18.00 msza święta, potem nabożeństwo i procesja.
  We wtorek obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża Świętego - jest to nasza parafialna uroczystość odpustowa. Msze święte będą o godz. 8.00 i 18.00. Po mszy wieczornej zapraszam na Adorację i czuwanie przed Najświętszym Sakramentem do godziny 21.30.
  W środę od 17.00 zapraszam wszystkich chętnych do sprzątania wnętrza naszej świątyni, a w czwartek od 16.00 zapraszam do sprzątania obejścia naszego kościoła.
  W piątek o 18.00 zapraszam na mszę świętą wszystkie dzieci.
  Wieczorem w piątek o 20.00 zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu.
  W sobotę o 9.00 zapraszam na spotkanie ministrantów, oraz wszystkich chętnych chłopców do służby przy ołtarzu. O 10.00 zapraszam na spotkanie Dzieci Maryi.
  Z tyłu kościoła jest do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego i Małego Gościa dla dzieci. Do zabrania jest też kolejne wydanie „Dobrej Nowiny”. Zachęcam do owocnej lektury.
  15 września w godzinach od 10:00 do 16:00 na parkingu przed kościołem odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w ramach akcji „Oczyść dom i świat z elektrośmieci; wesprzyj z nami Kościół na wschodzie”. Przywozić można sprzęt AGD, RTV itd. Pozyskane środki finansowe pozwolą na materialne wsparcie projektów misyjnych. Sprzęt będzie zabrany z parkingu 16 września o 14.00.
  W niedzielę 19 września przeżywać będziemy Odpust Parafialny. Mszę św. będą sprawowane o godzinie 7.30, o 10.00 uroczysta Suma Odpustowa i o 17.00. Kazania wygłosi ks. Grzegorz Węglorz, proboszcz parafii MB Fatimskiej w Katowicach-Piotrowicach. Nieszpory odpustowe o godzinie 16.30. Do udziału w uroczystościach odpustowych zapraszam wszystkich parafian i gości, poczty sztandarowe, dzieci komunijne wraz z rodzicami. Kolekta tego dnia przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.
  Po sumie odpustowej od 11.00 do 16.00 zapraszam na mini festyn parafialny. Będzie możliwość spotkania się wokół naszej altany za kościołem. Nasi przyjaciele z Gostyńca i Starej Chaty przygotowali ciepłe dania. dobre ciasto i napoje. Będą też zabawy i gry dla dzieci i ciekawe spotkania z Rycerzami. Serdecznie zapraszam na rodzinne spotkanie. Na rozpoczęty nowy tydzień niech nam Bóg udziela swego błogosławieństwa.

 

 

Szczęść Boże

 

 


 

 

Mądrość Ojców Pustyni

 

Abba Ewagriusz powiedział: „Umysł chwiejny i błądzący wzmacniają: lektura, czuwania i modlitwy. Rozbudzoną pożądliwość wycisza post i praca w samotności. Gniewną porywczość uspokaja śpiew psalmów, wielkoduszność i miłosierdzie. Należy je jednak stosować we właściwym czasie i z umiarem. W nieodpowiednim czasie bowiem lub bez umiaru stosowane, skutkują na krótko. Wszystko zaś, co działa krótko, bardziej szkodzi niż przynosi korzyść”.

XXIII Niedziela Zwykła 5 września 2021
05/09

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA  5.09.2021

 

 

Jezus głosił Ewangelię o królestwie
i leczył wszelkie choroby wśród ludu.

 

 

Jezusowe słowo: „Effatha” zmienia całkowicie człowieka – z zamkniętego staje się otwarty i może dobrze słyszeć; ze związanego staje się rozwiązany i może dobrze mówić. Człowiekowi bowiem bardzo potrzebne jest to otwarcie i to rozwiązanie, bo człowiek nie ma w sobie nic czego by wcześniej nie otrzymał. Jeśli jest zamknięty, to znaczy że jest także pusty. Biedą człowieka głuchego jest to, że nie słyszy o Jezusie, a przecież wiara rodzi się ze słuchania.

 

 

 Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji. Dzisiaj w I niedzielę września w katedrze Chrystusa Króla odbywa się dzień wspólnoty Ruchu Światło-Życie.
 W środę obchodzimy święto Narodzenia NMP.
 W piątek o 18.00 zapraszam na mszę świętą wszystkie dzieci. Podczas Mszy św. pobłogosławione zostaną tornistry i przybory szkolne uczniów klas pierwszych.
 Wieczorem w piątek o 20.00 zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu.
 W sobotę o 9.00 zapraszam na spotkanie ministrantów, oraz wszystkich chętnych chłopców do służby przy ołtarzu. O 10.00 zapraszam na spotkanie Dzieci Maryi.
 W sobotę wieczorem o 18.00 zapraszam wszystkich uczestników naszej pieszej pielgrzymki do Częstochowy na spotkanie popielgrzymkowe przy ognisku.
 Codziennie po mszy świętej można zamawiać intencje na bieżący rok. Można też zamawiać intencje telefonicznie, i w kancelarii parafialnej. Wolne intencje są wyświetlone na stronie internetowej parafii.
 Z tyłu kościoła jest do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego i Małego Gościa dla dzieci. Do zabrania jest też kolejne wydanie „Dobrej Nowiny”. Zachęcam do owocnej lektury.
 W niedzielę 12 września obchodzimy nasze parafialne dożynki. O 10.00 sprawowana będzie msza dziękczynna za tegoroczne plony. Chcemy na mszy świetej podziękować Panu Bogu i ludziom za tegoroczne plony. Zapraszam z tej okazji wszystkich chętnych do pomocy w przygotowaniu dekoracji naszego ołtarza i kościoła i podzieleniu się owocami z tegorocznych plonów. W piątek 10 września i w sobotę 11 września przynosimy plony naszej Ziemi Gostyńskiej, pól i ogródków, z których zostanie wykonana dekoracja ołtarza.
 Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD, pralki, telewizory, komputery). Pozyskane środki finansowe pozwolą na materialne wsparcie projektów misyjnych. Akcja będzie miała miejsce 16. września. Szczegółowe informacje zostaną podane w przyszłą niedzielę.
 Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii. Zgodnie z zarządzeniem ks Arcybiskupa przed kościołem przeprowadzona zostanie zbiórka na pomoc materialną dla cierpiącego ludu afgańskiego.
 Na rozpoczęty nowy tydzień niech nam Bóg udziela swego błogosławieństwa.

 

Szczęść Boże.

 

 

 


 

 

Mądrość Ojców Pustyni

 

Zapytano kiedyś abba Agatona: „Co jest lepsze, umartwienie ciała czy czujność wewnętrzna?” Abba odrzekł: „Człowiek podobny jest do drzewa. Umartwienia cielesne są niczym liście na drzewie. Czujność wewnętrzna to owoce. Napisano zaś: Każde drzewo, które nie przynosi owocu, będzie wycięte i w ogień wrzucone. Dlatego o owoc, czyli o czujność wewnętrzną, winniśmy bardzo się starać. Lecz i o liściach, to znaczy o umartwieniu ciała, winniśmy pamiętać”. Abba Agaton był sam mądry w sprawach wewnętrznych, przykładający się do ascezy, samowystarczalny we wszystkich dziedzinach, pilny w pracy, skromny w pożywieniu i ubiorze.

XXII Niedziela Zwykła 29 sierpnia 2021
29/08

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA  29.08.2021

 

 

Ze swej woli zrodził nas Ojciec przez słowo prawdy,
byśmy byli jakby pierwocinami Jego stworzeń.

 

 

Jezus zarzuca faryzeuszom również stosowanie podwójnej miary. Wobec innych są wymagający, surowi, stosują nieznośny legalizm, natomiast wobec siebie są pobłażliwi, stosują taryfy ulgowe, ułatwienia. Są dobrymi nauczycielami, ale złymi przykładami. Jezus nie podważa ich autorytetu, nie zachęca do nieposłuszeństwa. Piętnuje jedynie nauczanie, któremu nie towarzyszy odpowiednia praktyka.

 

 

 Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Przed kościołem przeprowadzona będzie zbiórka na kwiaty i sprzątanie naszej świątyni. Za każdy dar składam serdeczne Bóg zapłać.
 W środę rozpoczynamy Nowy Rok Szkolny. O godzinie 18.00 zapraszam na mszę świętą nauczycieli, rodziców i dzieci. Spowiedź dla dzieci będzie w poniedziałek i środę od 17.00.
 W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zapraszam do udziału w Eucharystii i korzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Okazja do spowiedzi świętej jest 15 minut przed każdą mszą świętą.
 W I czwartek o 7.30 zapraszam do modlitwy różańcowej wspólnotę Apostolstwa Dobrej Śmierci.
 W piątek 3 września od godziny 9.00 odwiedzimy z posługą sakramentalną naszych chorych i starszych parafian.
 W piątek o 18.00 zapraszam na mszę świętą młodzież, która rozpoczyna nowy rok szkolny. Okazja do spowiedzi dla młodzieży będzie od 17.00.
 Wieczorem w piątek o 20.00 zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu.
 W sobotę o 9.00 zapraszam na spotkanie ministrantów, oraz wszystkich chętnych chłopców do służby przy ołtarzu. O 10.00 zapraszam na spotkanie Dzieci Maryi.

 W sobotę 4 września o godz. 11.00 odbędą się uroczystości związane z 82 rocznicą wybuchu II wojny światowej i walk obronnych na Śląsku. Obchody rozpocznie Msza święta polowa przy Pomniku Pamięci Żołnierzy Września 1939 w Gostyni.
 Codziennie po mszy świętej można zamawiać intencje na bieżący rok. Można też zamawiać intencje telefonicznie, i w kancelarii parafialnej. Wolne intencje są wyświetlone na stronie internetowej parafii.
 Z tyłu kościoła jest do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego i Małego Gościa dla dzieci. Do zabrania jest też kolejne wydanie „Dobrej Nowiny”. Zachęcam do owocnej lektury.
 Msza święta, na której chcemy wspólnie podziękować za tegoroczny zbiory będzie odprawiona 12 września, w niedzielę o godzinie 10.00. W piątek 10 września i w sobotę 11 września przynosimy plony naszej Ziemi Gostyńskiej, pól i ogródków, z których zostanie wykonana dekoracja ołtarza.
 Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby archidiecezji. Na rozpoczęty nowy tydzień niech nam Bóg udziela swego błogosławieństwa.

 

                              Szczęść Boże.

 

 


 

 

Mądrość Ojców Pustyni

 

Opowiadał abba Kasjan, że do abba Serapiona przyszedł pewien brat i starzec poprosił go, by według zwyczaju poprowadził modlitwę. On jednak nie zgodził się, twierdząc, że jest grzesznikiem niegodnym stroju mnicha. Chciał mu umyć nogi, lecz ten kategorycznie odmówił, mówiąc te same słowa. Przygotował mu więc posiłek i w czasie agapy starzec zaczął udzielać mu rad: „Synu, jeśli chcesz czynić postępy, pozostań w swej celi, zajmij się sobą i pracą swych rąk. Lepsze jest bowiem pozostawanie w celi, niż opuszczanie jej”. On usłyszawszy to wzburzył się, twarz jego zmieniła się tak, że nie mógł tego ukryć przed starcem. Abba Serapion rzekł mu więc: „Mówiłeś do tej pory, że jesteś grzesznikiem i że nie jesteś godny już żyć. Czemu więc tak zdenerwowałeś się, gdy ci z miłością dałem radę? Jeśli naprawdę chcesz być pokorny, ucz się mężnie znosić to, co ci inni zarzucają, a nie przyjmuj jedynie słów, które są puste”. Brat słysząc to ukorzył się przed starcem i odszedł dużo zyskawszy.

XXI Niedziela Zwykła 22 sierpnia 2021
22/08

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA  22.08.2021

 

 

Słowa Twoje, Panie, są duchem i życiem.
Ty masz słowa życia wiecznego.

 

 

Nie da się od razu zrozumieć całego nauczania Jezusa. Jego mowa jest trudna. Tego Jezus nie neguje. Chodzi o to, abyśmy wierzyli, to znaczy byli otwarci na rzeczy, które są dla nas absolutnie nowe i nie mieszczą się nam w głowie. Wiara bowiem to nie brak pytań i wątpliwości, ale otwartość na Dobrą Nowinę i pokora wobec trudnych do szybkiego zrozumienia prawd. Zresztą gdyby nauka Jezusa była łatwa, to można by podejrzewać, że pochodzi od człowieka, a nie od Boga.

 

 

 Dziś odbywa się pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Matki Bożej Piekarskiej. Łączymy się w modlitwie z pielgrzymującymi do piekarskiego sanktuarium.
 Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Za każdy dar składam serdeczne Bóg zapłać.
 We wtorek przypada święto świętego Bartłomieja, Apostoła.
 W czwartek obchodzimy uroczystość NMP Częstochowskiej.
 Wieczorem w piątek o 20.00 zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu.

 Okazja do spowiedzi świętej jest 15 minut przed każdą mszą świętą.
  W sobotę o 9.00 zapraszam na spotkanie ministrantów, oraz wszystkich chętnych chłopców do służby przy ołtarzu.
 Codziennie po mszy świętej można zamawiać intencje na bieżący rok. Można też zamawiać intencje telefonicznie, i w kancelarii parafialnej. Wolne intencje są wyświetlone na stronie internetowej parafii.
 Z tyłu kościoła jest do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego i Małego Gościa dla dzieci. Do zabrania jest też kolejne wydanie „Dobrej Nowiny”. Zachęcam do owocnej lektury.
 Dziękuję wszystkim uczestnikom naszej pieszej pielgrzymki na Jasną Górę za modlitwę i wspólnie przebytą drogę. Dziękuję też wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przebieg tej pielgrzymki.

  Informacja Urzędu Gminy: „Gminny Komisarz Spisowy - Wójt Gminy Wyry oraz Gminne Biuro Spisowe informują, że w dniu dzisiejszym tj. 22.08.2021 r., po wszystkich mszach świętych wybrany rachmistrz będzie pełnił dyżur w wyznaczonym miejscu.
 Będzie możliwość bezpośredniego spisania się lub umówienia na późniejszy spis telefoniczny bądź bezpośredni. Zapraszam wszystkich mieszkańców, którzy jeszcze nie dokonali obowiązku spisowego do skorzystania z okazji”. Miejsce gdzie będzie można dokonać spisu znajduje się za kościołem od strony zakrysti.

 Msza święta, na której chcemy wspólnie podziękować za tegoroczny zbiory będzie odprawiona 12 września, w niedzielę o godzinie 10.00.

 Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii. Przed kościołem przeprowadzona będzie zbiórka na kwiaty i sprzątanie naszej świątyni.

 Na rozpoczęty nowy tydzień niech nam Bóg udziela swego błogosławieństwa. Szczęść Boże.

 


 

 Spraw, prosimy Cię, wszechmogący Boże, aby wierni Twoi, którzy się ciszą imieniem i opieka Najświętszej Maryi Panny, i którzy czcza Jej sławny Obraz Piekarski, za Jej miłościwym wstawiennictwem wolni byli od wszelkiego zła na ziemi, i zasłużyli na dojście do wiecznej radości. Przez Chrystusa, pana naszego. Amen.

 


Mądrość Ojców Pustyni

 

 Powiadał starzec, że pewnego brata przez dziewięć lat dręczyły myśli do tego stopnia, że ze strachu stracił nadzieję na zbawienie. Zdecydował więc: „Zatraciłem moją duszę, a ponieważ już i tak zginąłem, wracam do świata”. Kiedy odchodził, w czasie drogi doszedł go głos: „Pokusy, które znosiłeś dziewięć lat, będą dla ciebie koroną. Wróć zatem na swoje miejsce, a wydźwignę cię ze złych myśli”. Można z tego wnioskować, że nie jest dobrze, gdy ktoś traci nadzieję z powodu tego, co mu się nasuwa na myśl. Także myśli, jeśli je dobrze będziemy mogli pokonać, staną się raczej źródłem zasług.

Niedziela - Uroczystość Wniebowzięcia NMP 15 sierpnia 2021
15/08

NIEDZIELA  Uroczystość Wniebowzięcia NMP  15.08.2021

 

 

Maryja została wzięta do nieba, radują się zastępy aniołów.

 

 

Bóg nie zamierza tylko na sobie pokazywać kim jesteśmy i jakie jest nasze przeznaczenie. Pokazuje to choćby na przykładzie swojej Matki - Maryi. W Jej życiu realizują się wszystkie Boże zamiary względem każdego z nas. Jeżeli czujemy się niedowartościowani, albo zapomniani przez Boga, powinniśmy spojrzeć na Maryję. To nic, że na razie nie jesteśmy jeszcze tacy święci jak Ona. Wszystko przed nami! Cierpliwość i wyrozumiałość względem siebie, a nade wszystko współpraca z Bogiem, doprowadzą nas do Nieba, czyli tam, gdzie już jest Maryja.

 

 

 Dziś obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP, zwaną świętem Matki Bożej Zielnej. Po mszy świętej zgodnie z tradycją pobłogosławimy zioła i kwiaty przyniesione do kościoła.
  Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Za każdy dar składam serdeczne Bóg zapłać.
  We wtorek obchodzimy obchodzimy uroczystość Świętego Jacka, prezbitera, głównego patrona archidiecezji i metropolii katowickiej.
  17 sierpnia we wtorek wyruszamy na jednodniową pielgrzymkę do Częstochowy szlakiem „Orlich gniazd”. Wyjazd z parkingu przed kościołem do Mirowa o godzinie 6.30, potem przejście pieszo z Mirowa do Leśniowa. Msza święta o godzinie 12.00 w Leśniowie. O godzinie 14.00 pieszo udajemy się do Zrębic, a potem przejazd autokarem do Częstochowy. Koszt pielgrzymki - 50 zł. Z tyłu kościoła jest wyłożony zeszyt, do którego można wpisywać intencje, które zabierzemy w drogę na Jasną Górę i przedstawimy je Maryi i Jezusowi w modlitwie.
 Dzisiaj w niedzielę o godz.18.00 po wieczornej mszy świętej zapraszam na spotkanie organizacyjne wszystkich uczestników naszej pieszej pielgrzymki na Jasną Górę.
  Wieczorem w piątek o 20.00 zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu.
  Okazja do spowiedzi świętej jest 15 minut przed każdą mszą świętą.
  Codziennie po mszy świętej można zamawiać intencje na bieżący rok. Można też zamawiać intencje telefonicznie, i w kancelarii parafialnej. Wolne intencje są wyświetlone na stronie internetowej parafii.
  Z tyłu kościoła jest do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego i Małego Gościa dla dzieci. Do zabrania jest też kolejne wydanie „Dobrej Nowiny”. Zachęcam do owocnej lektury.
  W przyszłą niedzielę odbędzie się pielgrzymka kobiet do sanktuarium Matki Bożej w Piekarach Śl.
  Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

  Zgodnie z zarządzeniem Ks Arcybiskupa informuję, że najbliższy mobilny punkt szczepień znajduje się przy parafii w Wyrach. Szczegółowe informacje są na stronie internetowej archidiecezji i parafii.
  Na rozpoczęty nowy tydzień niech nam Bóg udziela swego błogosławieństwa. Szczęść Boże.

 

 

 


 

 

Moje Niepokalane Serce będzie dla ciebie schronieniem i pewną drogą do Boga
Matka Boża do pastuszków w Fatimie, 1917 r.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka Podwyższenia Krzyża Świętego w Gostyni, siedziba: 43-176 Gostyń, ul. Rybnicka 175.