Remont kaplicy - postępowanie zakupowe 2024

Postępowanie zakupowe 2024

W związku z uzyskaniem przez Gminę Wyry wstępnej promesy z dnia 04.10.2023 r. z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków, na dofinansowanie realizacji inwestycji pod nazwą

„Remont tynków wewnętrznych wraz z odmalowaniem wnętrza”ogłaszam postępowanie zakupowe w okresie od 22 marca 2024 do 30 kwietnia 2024,

w formie zapytań ofertowych, celem wyboru wykonawcy robót budowlanych w zakresie wyszczególnionym w zapytaniu

Zał. 1 - przedmiar robót

Zał. 2 - Formularz oferty - wzór

Zał. 3 - Projekt umowy

Plan rekolekcji parafialnych

Plan Rekolekcji Parafialnych

Plan Kolędy na rok 2023 - 2024

W naszej parafii w niedzielę będziemy gościć osoby ze wspólnoty Cenacolo.

Powstała we Włoszech w lipcu 1983 r. Założyła ją siostra Elvira Petrozzi.

Wspólnota pomaga osobom zagubionym w życiu,

mającym problemy z nałogami.

Terapią we wspólnocie
jest modlitwa, praca i relacja z drugim człowiekiem.

Serdecznie zapraszam do wysłuchania
Świadectwa ich życia Blisko Jezusa.

Ks Henryk.

Ps. Będzie można wspomóc duchowo i materialnie tę wspólnotę,

która jest niedaleko nas w Suszcu. Zapraszam.

Informator dla pielgrzymów - Jasna Góra 2023

Poradnik Pielgrzyma:

Przed nami Piesza pielgrzymka do Częstochowy. Przygotowanie duchowe i fizyczne będą solidnym fundamentem do dobrego przeżycia tego czasu.

Już dziś pomyśl w modlitwie o czasie pielgrzymki, oraz intencjach w jakich chcesz ją ofiarować. Warto o nie zapytać również najbliższych.

Każdego dnia przejdziemy ponad 20 km, dlatego warto wcześniej kilkukrotnie wybrać się na dłuższy spacer.

Pielgrzymka to czas WSPÓLNEJ drogi, modlitwy, śpiewu i medytacji. Pamiętajmy, że nie idziemy na górską wycieczkę ze znajomymi – potraktujmy naszą wyprawę jako REKOLEKCJE W DRODZE.

O czym warto pamiętać?

Pakując pielgrzymkowy bagaż warto od razu podzielić ubrania na poszczególne dni wędrowania. Pamiętajmy o zabraniu śpiwora, który będzie potrzebny już na pierwszym noclegu w Bobolicach.

Nie zapominajmy o spakowaniu lekarstw, które regularnie przyjmujemy oraz takich, które pomogą nam na ból głowy, czy problemy żołądkowe.

Przydatne będą plastry na otarcia, oraz talk.

Dobre i rozchodzone buty to podstawa przyjemnego marszu - zabierz ze sobą takie obuwie, które nosisz na co dzień i dobrze się w nim czujesz.

Plecak, niekoniecznie wielki, to również dobre rozwiązanie na czas wędrówki.

Oczywiście pakujemy do niego rzeczy niezbędne w marszu – coś od deszczu, coś do siedzenia na postoju, czapkę, wodę mineralną, portfel, ewentualnie koszulkę na zmianę.

Skład bagażu podręcznego trochę zależy od nas samych, pamiętajmy jednak, że to również my sami będziemy go dźwigać.

Zadbajmy o przygotowanie duchowe, oraz spowiedź Świętą, niech będzie to czas, w którym pozwolimy działać Panu Bogu.

Kilka istotnych wskazówek

Naszą pielgrzymkę rozpoczniemy w środę 09.08 Mszą Świętą o godzinie 7.00 w kościele parafialnym.

Przed Mszą Świętą od godziny 6.20 pakujemy bagaże na „pakę” - duże auto dostawcze. Zaraz potem udajemy się ze swoim plecakiem podręcznym do zakrystii aby spakować „pakiet pielgrzyma”

Bezpośrednio po Mszy Świętej udajemy się do autokaru, który przewiezie nas do Ogrodzieńca.

Każdego dnia pokonujemy ponad 20 km drogi. Pamiętajmy o odpowiednim ubraniu na każdą pogodę – zwłaszcza o nakryciu głowy.

Na pielgrzymkę zabieramy ze sobą śpiwory!

Nocujemy kolejno w Bobolicach, Zrębicach oraz w Częstochowie.

ŚRODA wyżywienie we własnym zakresie – wieczorem ognisko z kiełbaskami.
CZWARTEK wyżywienie we własnym zakresie – wieczorem ciepła zupa oraz ognisko.
PIĄTEK śniadanie wspólne – reszta posiłków we własnym zakresie.
SOBOTA wszystkie posiłki we własnym zakresie – Częstochowa.

Zachęcamy do zabrania ze sobą darów stołu, którymi podzielimy się podczas pogodnych wieczorów.

Wyjazd z Częstochowy w drogę powrotną odbędzie się o godzinie 15.00 bezpośrednio po koronce do Bożego Miłosierdzia z parkingu przy domu pielgrzyma.

Informacja dla parafian:

W czwartek 10.08 można dojechać na Mszę Świętą o godzinie 12.00 do sanktuarium w Leśniowie.

Można również dołączyć do naszej pielgrzymki w sobotę 12.08. Planujemy wspólną Drogę Krzyżową na wałach i Mszę Świętą. Zbiórka o godzinie 10.00 przy wejściu do wieczernika.

Zaproszenie do wspólnego pielgrzymowania na Jasną Górę

Nasza parafia organizuje pieszą pielgrzymkę do Częstochowy w dniach od 9 do 12 sierpnia 2023 roku. Trasa pielgrzymki prowadzi przez Jurę Krakowsko-Częstochowską. Przybliżony koszt pielgrzymki to 250 zł. /w tym są przejazdy autokarem, noclegi i częściowe wyżywienie/. Dla dzieci i młodzieży do 18 roku życia, którzy wykażą się inicjatywą w przygotowaniu hasła, baneru czy rozważań drogi krzyżowej itp., koszty pielgrzymki pokrywa Ks Proboszcz. Zapisy rozpoczynamy od 1 maja. Spotkanie dla osób zainteresowanych pielgrzymką i pomocą w jej organizacji odbędzie się 7 maja w niedzielę o 18.00 w kościele.